Čičinsko kalnas – aplankykite legendomis apipintą piliakalnį.

Turbūt ne vienam teko skaityti ar girdėti apie žymųjį Čičinsko dvarą. Panevėžio rajone tėra vos keli piliakalniai, tarp jų Čičinsko kalnas. Legendos mini, kad Čičinsko dvaras, Dievo valia prasmego į žemę. Piliavietės aikštelėje yra didelis, apie šešių metrų gylio įdubimas. Padavimas sako, kad būtent čia prasmego nedorėlio Sinickio Čičinsko dvaras.

Legendos byloja, kad Čičinskas buvo baisu nedorėlis, velniui užrašęs savo sielą ir šventojo Jono naktį nuskandinęs mylimą merginą.

Šunis jis labiau mylėjo nei žmones. Kai tik jo mylima kalė atsivesdavo šuniukus, jis siųsdavo tarp žmonių ieškoti žindyvės ir versdavo žindyti jo šuniukus. Čičinskas manė, kad moters pienu žindomi šunyčiai auga protingesni. Kai nerasdavo žindyvės, liepdavo nėščioms vidurius spausti, kad greičiau gimdytų.

Jis nepaisęs advento ir kūčių vakarą iškėlęs plikbajoriams puotą. Kalėdų rytą, kad tarp medžių matytųsi kelias, liepęs padegti miestelį ir su svita važiavo į bažnyčią. Klebonas pastojęs jam taką, tada Čičinskas nušovė kleboną ir su draugais pasuko vėl į dvarą. Ant tilto, ties ta vieta, kur mergina buvo įmesta į vandenį pasibaidę žirgai. Čičinskas pamatė, kaip grimzta jo rūmai, tuomet trenkė perkūnas ir jį užmušė. Iš viso Čičinsko dvaro likusi tik bala, kurioje kyšanti sala.

Upytės bažnyčioje ilgą laiką buvusi kažkokio bajoro mumija. Ją vadinvado Čičinsko, atseit net žemė nedorėlio nepriima.

Upytės žemės nuo 1254 metų minimos istoriniuose šaltiniuose. Manoma, kad čia buvęs šios žemės centras. Kalavijuočių kronikos aprašo ne vieną XIV amžiuje surengtą žygį į Upytę. Vėliau nekusi gynybinės reikšmės pilis buvo apleista. Kurį laiką čia buvo bajorų kalėjimas.

Nepraleiksite progos aplankyti vieno žymiausių Panevežio krašto ir Krekenavos regioninio parko kultūros paminklo.

 

Nuotrauka iš www.mytrips.lt